سدکو+سدکو بلاگ+بازرسی خطوط لوله+داده بردار خط لوله

سدکو پلاس

هرآنچه باید در مورد بازرسی خطوط بدانید

فرخوان شناسایی استارت‌آپ‌ها و دانش بنیان‌های فعال در حوزه نفت

حوزه یادشده در این فراخوان به شرح زیر می‌باشند: - کاهش/ کنترل مصرف سوخت های مایع و گاز طبیعی - بهینه‌سازی مصرف خانگی، تجاری و اداری سوخت از جمله گاز طبیعی، تشخیص فعالیت‌های مورد نیاز و توسعه فناوری‌های مرتبط - تحلیل رفتار مشتریان/ مصرف کنندگان سوخت - تولید مواد اولیه وارداتی مصرفی پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها همچون کاتالیست‌ها - هوشمندسازی شبکه گاز طبیعی - محافظت از خطوط لوله و فرآورده‌های نفتی در برابر مخاطرات (قاچاق، آسیب‌های محیطی، سرقت...) - مهندسی ارزش - حفاظت محیط زیست در فعالیت‌های صنعتی - مقابله با قاچاق.
بیشتر بخوانید

بازارسازی و توسعه فضای کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت نفت و گاز

همکاری برای بازارسازی و توسعه فضای کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان و گروه‌های استارت‌آپی و برقراری ارتباط با متقاضیان و بهره‌برداران در صنایع نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی، از موضوعاتی است که طبق این تفاهم‌نامه قرار است پیگیری شود. در کنار این موضوع، پژوهشگاه صنفت نفت نیز قرار است نیازهای فناورانه صنعت را شناسایی، فناوری‌های موجود را رصد و با هدف ورود محصول فناورانه به بازار مصرف،همکاری در مراحل مختلف تجاری‌سازی را با شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار قرار دهد.
بیشتر بخوانید

خودکفایی و خوداتکایی، از برنامه های شرکت انتقال گاز ایران در سال جهش تولید

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، سعید توکلی، با اشاره به اهمیت خودکفایی در سال جهش تولید، اظهار داشنتد... دانش‌محور ساختن اقدامات این شرکت، امکان اختلال در روند این ماموریت و وظیفه بسیار گسترده و حائز اهمیت را به صفر می‌رساند ... خودکفایی و خوداتکایی در صنعت گاز به هیچ وجه تعطیلی‌بردار نیست. بر همین اساس شرکت انتقال گاز ایران در سال 99 تلاش بر انجام فازهای بعدی این شرکت با همکاران و توان داخلی خود شرکت خواهد داشت ... باید پذیرفت که شرایط مثل سال گذشته نمی‌باشد و علاوه بر شرایط تحریم، این پاندمی نیز بر تمامی بخش‌های صنعت، فراسیستم، اقتصاد کلان و ... تاثیرگذار خواهد بود ...
بیشتر بخوانید

ترغیب پالایشگاه‌های گازی بر استفاده از کالاهای فناورانه و حمایت از دانش‌بنیان‌ها

به گزارش خبرگزاری شانا، حمید نجفی، رئیس امور تخصصی بازرگانی کالای شرکت ملی گاز به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و جوان به‌عنوان یکی از وظایف امور تخصصی و بازرگانی اشاره نموده است. ایشان کار اصلی این واحد را شناسایی همه منابع و شرکت‌هایی که چه در داخل ایران به امر تولید مشغول می‌باشند و یا تامین کالا را بر عهده دارند و....در تولید و تامین کالا نقش دارند، می‌باشد... شرایط تحریم، واردات کالاهای خارجی را با مشکل مواجه کرده است، خوشبختانه این موضوع سبب شده است که تولیدکننده داخلی کشور، این تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و کالاها و تجهیزاتی که امکان وارد نمودنشان وجود ندارد، در داخل کشور تولید نماید. 
بیشتر بخوانید

حمایت همه‌جانبه از سازندگان داخلی در سال جهش تولید

طبق گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، مهندس جهانگیر پورهنگ، در خصوص اقدامات راهبردی شرکت اروندان در راستای شعار جهش تولید، به حمایت همه‌جانبه از سازندگان داخلی در سال جهش تولید اشاره نمود. در این راستا، برنامه‌ریزی برای شناسایی قطعات و ادوات موردنیاز در فرآیند تعمیر و بازسازی تاسیسات که از سال 1397 آغاز شده‌است، در سال جهش تولید شتاب خواهد گرفت. طبق برنامه‌های شرکت اروندان، بومی‌سازی 200 قطعه و تجهیز کاربردی و شناسایی پیمانکاران و صنعتگران توانمند داخلی تاکنون انجام شده‌است. در سال جهش تولید نیز بخشی از قطعات موردنیاز تاسیسات شناسایی و به کمک صنعتگران داخلی بومی‌سازی خواهد شد. 
بیشتر بخوانید

بلاگ سدکو

بلاگ سدکو، تلاش بر ارائه دانش تخصصی روز در حوزه بازرسی خطوط انتقال نفت و گاز دارد و همواره این موضوع را رسالت خود دانسته و در این عرصه قدم خواهدبرداشت. محور اصلی مطالب این بلاگ، بررسی و معرفی قابلیت‌ها و توانایی‌های ابزار و استانداردهای بازرسی درون خطوط لوله می‌باشد. امید است تا بتوانیم قدمی هرچند کوچک برای افزایش دانش فنی در سطح کشور برداشته و با گسترش دانش فنی، کشور عزیزمان را به خودکفایی برسانیم.​​​​​​​