google-site-verification=q-GccQGuRvKWzIjXdNz08i1DO8W939MT4IFWl821da0

سدکو در 98

شرکت سدکو در سال 98 تلاش بر توسعه همگون شرکت در بخش‌های مختلف طراحی، تحلیل و توسعه کسب و کار داشته است و توانسته است در این سال قدرت تحلیل خود را افزایش داده و نرم‌افزار تحلیل اختصاصی خود را با نام تجاری SedSoft PCM توسعه دهد. همچنین با بازطراحی دستگاه داده بردار خط لوله، توانسته است گواهی ضدانفجاری ATEX را دریافت نماید و با طراحی ادوات تست عملکردی، قدم بزرگی در راستای توسعه محیط آزمایشگاهی خود بردارد. امید است که سال پیش رو، سالی پر بار برای همه و صنعت نفت و گاز ایران باشد.
بیشتر بخوانید

خودکفایی در بازرسی نیمه هوشمند خطوط

شرکت سدکو همگام با فناوری‌های روز دنیا سعی در توسعه‌ي یک ارزیاب شرایط خط لوله (PCM) داشته که قابل‌رقابت‌ با نمونه‌های خارجی موجود در بازار، مانند دستگاه ثبت داده‌های PDL محصول شرکت روزن است. در حالی که تخمین محل دقیق داده‌های متناظر در دستگاه‌های ثبت داده‌ای مانند PDL تنها در صورتی امکان‌پذیر است که سرعت پیگ‌رانی مشخص و ثابت باشد، شرکت سدکو با توسعه‌ي چرخ‌ ادومتر برای دستگاه PCM امکان تعیین محل دقیق داده‌ها را فراهم می‌کند. از این رو ادعا می‌شود که PCM قابل‌رقابت با نمونه‌های خارجی مانند PDL بوده و از بعضی جهات حتی کارایی بهتری دارد.
بیشتر بخوانید

بهره‌برداری با اطمینان، با گواهی ضدانفجاری ATEX

گواهی ضدانفجاری ATEX، برای دستگاه های قابل انفجار در فضاهای انفجاری، صادر می شود. این گواهی با توجه به تست های انفجاری و بررسی نقشه های ساخت، صادر می شود که در نهایت بهره بردار را نسبت به منفجر نشدن دستگاه در محیط های انفجاری مطمئن می سازد. شرکت سدکو دستگاه های خود را با توجه به استانداردهای موردقبول ATEX طراحی می کند. اگر بهره بردار تمایل به خرید دستگاه مطابق با گواهی ATEX داشته باشد، سدکو نسبت به دریافت گواهی اقدام نموده و طی 3-5 ماه گواهی ATEX صادر شده را به بهره بردار تحویل می دهد. دریافت گواهی ATEX، بسیار به صرفه تر و کم هزینه تر از هزینه های آتی دستگاه بدون گواهی aTEX می باشد.
بیشتر بخوانید

چرا تمیزکاری هوشمند؟!

بررسی شرایط داخلی خطوط لوله در کنار تمیزکاری مستمر این خطوط و درنتیجه بازرسی دوره‌ای خطوط لوله و بررسی صحت عملکرد آن‌ها، می تواند به کاهش هزینه‌های نگهداری، صرفه جویی در زمان، شناسایی آسیب‌های احتمالی به خطوط و ... بیانجامد. داده بردارهای خطوط لوله، از ابزارهای درون کاوی می باشند که برای هوشمندسازی تمیزکاری به کار گرفته می شوند. دستگاه PCM تجهیزی برای سنجش داده­‌های فرآیندی و همچنین رفتار پیگ هنگام رانده شدن درون خطوط لوله می‌­باشد.
بیشتر بخوانید

کاربردهای PCM در صنعت

ارزیابـی کیـفی خـطوط جدیـدالاحـداث/ ارزیابی عملیـات تعمیر و نگـهداری خـطوط لولـه/ سـنجش وضعیـت حرکت پیـگ در حیـن عملـیات/ بهینـه کـردن زمان و نوع عملـیات تمـیزکاری/ امکانسـنجی شرایـط خط برای پیـگرانی هوشمند/ تهیه پـروفیل دما برای مدیـریت خـوردگی خط لوله/ سنجش روند تشکیل واکس در خطوط لوله/ شناسایی محل گرفتگی خط لوله
بیشتر بخوانید

بلاگ پارس سدکو

بلاگ پارس سدکو، تلاش بر ارائه دانش تخصصی روز در حوزه بازرسی خطوط انتقال نفت و گاز دارد و همواره این موضوع را رسالت خود دانسته و در این عرصه قدم خواهدبرداشت. محور اصلی مطالب این بلاگ، بررسی و معرفی قابلیت‌ها و توانایی‌های ابزار و استانداردهای بازرسی درون خطوط لوله می‌باشد. امید است تا بتوانیم قدمی هرچند کوچک برای افزایش دانش فنی در سطح کشور برداشته و با گسترش دانش فنی، کشور عزیزمان را به خودکفایی برسانیم.