سدکو+سدکو بلاگ+بازرسی خطوط لوله+داده بردار خط لوله

سدکو پلاس

هرآنچه باید در مورد بازرسی خطوط بدانید

ثبت داده‌ها برحسب مکان، دقت بیشتر در داده‌برداری

چر‌خ‌های ادومتر دارای دندانه‌های نوک‌تیزی در اطراف چرخ هستند که با اصطکاک پایین از حرکت بدون لغزش چرخ‌ها در حالت چرخش حمایت می‌کنند. در ادومتر اختصاصی شرکت سدکو، همچنین از ابزارهایی استفاده شده تا نیروی کافی را برای حفظ تماس چرخ با سطح داخلی خط لوله وارد کنند. این ادومتر از یک جفت دیسک فولادی نازک تشکیل شده که هر کدام دارای چند دندانه‌ي فولادی سخت‌شده در محیط خود هستند، تا تعداد دندانه‌ها با حفظ شرایط عدم لغزش در تماس با جدار داخلی خط لوله دوبرابر شود. همچنین یک مفصل چرخنده و یک بازوی دوشاخه برای نگه‌داشتن چرخ وجود دارد. یک چرخ بیکار هم برای هم برای حفظ هم‌محوری چرخ ادومتر به کار می‌رود.
بیشتر بخوانید

کرونا را از محیط کار خود دور کنید

به‌منظور اقدام مؤثر و اطمینان از کنترل انتشار ویروس کرونای جدید (کووید ۱۹) در صنعت نفت، کارگروهی با عنوان «پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای جدید» وزارت نفت با محور سازمان بهداشت و درمان و همکاری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، اداره کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) و پدافند غیرعامل و روابط عمومی تشکیل و دستورعمل‌های روزآمد و کاربردی در صنعت نفت تهیه و برای اجرا در دسترس سازمان ها قرار گرفت. به همین منظور سدکو خود را موظف دانست که با شروع سال کاری جدید، خود را برای اقدام موثر در جهت حفظ سلامت در محیط کار، مطابق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی و دستورالعمل های ابلاغی وزارت نفت آماده نماید.
بیشتر بخوانید

سدکو در 98

شرکت سدکو در سال 98 تلاش بر توسعه همگون شرکت در بخش‌های مختلف طراحی، تحلیل و توسعه کسب و کار داشته است و توانسته است در این سال قدرت تحلیل خود را افزایش داده و نرم‌افزار تحلیل اختصاصی خود را با نام تجاری SedSoft PCM توسعه دهد. همچنین با بازطراحی دستگاه داده بردار خط لوله، توانسته است گواهی ضدانفجاری ATEX را دریافت نماید و با طراحی ادوات تست عملکردی، قدم بزرگی در راستای توسعه محیط آزمایشگاهی خود بردارد. امید است که سال پیش رو، سالی پر بار برای همه و صنعت نفت و گاز ایران باشد.
بیشتر بخوانید

خودکفایی در بازرسی نیمه هوشمند خطوط

شرکت سدکو همگام با فناوری‌های روز دنیا سعی در توسعه‌ي یک ارزیاب شرایط خط لوله (PCM) داشته که قابل‌رقابت‌ با نمونه‌های خارجی موجود در بازار، مانند دستگاه ثبت داده‌های PDL محصول شرکت روزن است. در حالی که تخمین محل دقیق داده‌های متناظر در دستگاه‌های ثبت داده‌ای مانند PDL تنها در صورتی امکان‌پذیر است که سرعت پیگ‌رانی مشخص و ثابت باشد، شرکت سدکو با توسعه‌ي چرخ‌ ادومتر برای دستگاه PCM امکان تعیین محل دقیق داده‌ها را فراهم می‌کند. از این رو ادعا می‌شود که PCM قابل‌رقابت با نمونه‌های خارجی مانند PDL بوده و از بعضی جهات حتی کارایی بهتری دارد.
بیشتر بخوانید

بهره‌برداری با اطمینان، با گواهی ضدانفجاری ATEX

گواهی ضدانفجاری ATEX، برای دستگاه های قابل انفجار در فضاهای انفجاری، صادر می شود. این گواهی با توجه به تست های انفجاری و بررسی نقشه های ساخت، صادر می شود که در نهایت بهره بردار را نسبت به منفجر نشدن دستگاه در محیط های انفجاری مطمئن می سازد. شرکت سدکو دستگاه های خود را با توجه به استانداردهای موردقبول ATEX طراحی می کند. اگر بهره بردار تمایل به خرید دستگاه مطابق با گواهی ATEX داشته باشد، سدکو نسبت به دریافت گواهی اقدام نموده و طی 3-5 ماه گواهی ATEX صادر شده را به بهره بردار تحویل می دهد. دریافت گواهی ATEX، بسیار به صرفه تر و کم هزینه تر از هزینه های آتی دستگاه بدون گواهی aTEX می باشد.
بیشتر بخوانید

بلاگ سدکو

بلاگ سدکو، تلاش بر ارائه دانش تخصصی روز در حوزه بازرسی خطوط انتقال نفت و گاز دارد و همواره این موضوع را رسالت خود دانسته و در این عرصه قدم خواهدبرداشت. محور اصلی مطالب این بلاگ، بررسی و معرفی قابلیت‌ها و توانایی‌های ابزار و استانداردهای بازرسی درون خطوط لوله می‌باشد. امید است تا بتوانیم قدمی هرچند کوچک برای افزایش دانش فنی در سطح کشور برداشته و با گسترش دانش فنی، کشور عزیزمان را به خودکفایی برسانیم.​​​​​​​