مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات ایران: ساخت پیگ هوشمند توسط متخصصان و سازندگان داخلی در دستور کار قرار گرفته است.

مهندس عرب یارمحمدی، مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در نشست خبری برگزار شده در تاریخ 15 بهمن 1398، به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران داخلی پرداخت. از مهم‌ترین موضوعاتی که در این نشست به آن اشاره شد، روند رو به توسعه بومی‌سازی ادوات و تجهیزات موردنیاز خطوط لوله و کاهش وابستگی کشور به شرکت‌های خارجی که عمدتا روسی می‌باشند، بوده‌است. طبق گفته ایشان ساخت پیگ هوشمند توسط متخصصان داخلی در دستور کار شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و شرکت ملی انتقال گاز به صورت مشترکأ قرار گرفته‌است و امید است که در آینده نزدیک این تجهیز بومی‌سازی شده و مورد استفاده بهره‌برداران داخلی  قرار بگیرد.

جناب یارمحمدی همچنین به طراحی و ساخت بیش از 58 هزار قطعه موردنیاز صنعت انتقال از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون اشاره نمودند که بومی‌سازی این تجهیزات توانسته‌است 10 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور به همراه داشته‌باشد که با توسعه صنعت در کشور، این رقم بیشتر نیز خواهد شد.

نشست خبری مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

منبع تصویر : خبرگزاری شانا

در نهایت جناب عرب یارمحمدی به شکوفایی حوزه‌های مختلف صنعت انتقال و خطوط لوله و مخابرات نفت ایران بواسطه‌ی توانمندی متخصصان داخلی اشاره و نسبت به آینده صنعت انتقال ابراز امیدواری داشته‌اند. 

لینک متن کامل خبر