ویدئوبازرسی (ربات فیلم‌بردار، بروسکوپ ، پیگ فیلمبردار)

ویدئو بازرسی از اقسام بازرسی‌های درون‌کاو خطوط لوله است که براساس آن کاربر میتواند به صورت تصویری وضعیت داخل خطوط لوله را مشاهده نماید. بر اساس نوع این ادوات و تکنولوژی به‌کار رفته درون آن‌ها، نحوه ارزیابی وضعیت خط لوله متفاوت خواهدبود. برخی از آن‌ها به صورت آنلاین امکان مشاهده تصویر درون خط را برای کاربر ممکن می‌سازند و برخی از آنان تصاویری را از داخل لوله برداشت می‌کنند که برای کشف وضعیت سلامت داخل خط لوله نیازمند تحلیل و بررسی اطلاعات حاصل از ویدئوبازرسی است. ​​​​​​​

ویدئوبازرسی ها به سه گروه قابل تقسیم هستند:
ربات‌ فیلم‌بردار:
امروزه ربات‌ها در صنایع مختلف و در حوزه های مختلف کاربرد وسیع پیدا کرده‌اند. ربات‌ فیلم‌بردار در اصل نوعی ربات است که به‌وسیله دوربین و سایر تجهیزات متصل به آن می‌توان انواع عملیات مختلف از جمله بازرسی‌های تصویری را انجام داد. ربات‌های فیلم‌بردار بسته به نوع عملیات خود می‌توانند به صورت با سیم و یا بی سیم در داخل لوله حرکت‌نمایند.

بروسکوپ:
بروسکوپی به عملیاتی گفته می‌شود که در آن یک کابل مخصوص متصل به دوربین داخل لوله فرستاده می‌شود و به صورت آنلاین توسط دستگاه نگهدارنده تصاویر برداشت شده از داخل خط لوله دیده می‌شود. حوزه عملیات این دستگاه‌ محدود بوده و در مصارف خاص قابلیت انجام دارند.
​​​​​​​
پیگ فیلمبردار:
پیگ فیلمبردار از اقسام پیگ‌های نیمه‌هوشمند و هوشمند تلقی می‌گردد که در ضمن یک عملیات پیگرانی با فشار سیال در داخل خط لوله رانده می‌شوند و در حین حرکت از مسیر خود فیلم‌برداری و یا عکس‌برداری می‌کنند. بر اساس تکنولوژی صورت‌گرفته بر روی آن‌ها میزان تحلیل‌های تصویری مورد نیاز آن‌ها متفاوت خواهدبود.

ویدئو بازرسی از اقسام بازرسی‌های درون‌کاو خطوط لوله است که براساس آن کاربر میتواند به صورت تصویری وضعیت داخل خطوط لوله را مشاهده نماید. بر اساس نوع این ادوات و تکنولوژی به‌کار رفته درون آن‌ها، نحوه ارزیابی وضعیت خط لوله متفاوت خواهدبود.

فیلمبرداری خط لوله

نیاز روزافزون صنعت نفت و گاز به بازرسی‌های ویدئویی، شرکت پارس‌سدکو را برآن داشت که در زمینه ساخت و طراحی ادوات ویدئوبازرسی فعالیت خود را شروع نماید و کارهای تحقیقی به منظور تحلیل خروجی‌های تصویری را آغاز نماید. با عنایت پروردگار و متخصصان این شرکت، طراحی ربات فیلمبردار رو به پایان می‌باشد. این ربات با استفاده از چرخ های کمکی دوجهته‌ی خود، می‌تواند واژگونی در خم های 180 درجه را به حداقل برساند. همچنین قابلیت جمع‌شوندگی بازوی نگهدارنده، توان عبور از گرفتگی‌ها تا 25% قطر داخلی لوله را امکان‌پذیر می‌کند. این ربات در دو مدل متصل به سیم و بی‌سیم قابل عرضه خواهد بود. با استفاده از این ربات امکان بررسی تصویری وضعیت انشعابات، اتصالات، گرفتگی‌ها، تمیزی خط لوله، آسیب‌ها و دیگر مسائل مرتبط با خط لوله وجود خواهد داشت.

​​​​​​با توجه به اصالت کالا و طراحی و تولید انحصاری این کالا توسط شرکت پارس سدکو، این شرکت قابلیت بازطراحی و اضافه نمودن ماژول های مختلف با توجه به نیازهای مشتری را دارد.

ویدئو بازرسی از اقسام بازرسی‌های درون‌کاو خطوط لوله است که براساس آن کاربر میتواند به صورت تصویری وضعیت داخل خطوط لوله را مشاهده نماید. بر اساس نوع این ادوات و تکنولوژی به‌کار رفته درون آن‌ها، نحوه ارزیابی وضعیت خط لوله متفاوت خواهدبود.

اگر به یک ربات فیلمبردار نیاز دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا از آخرین وضعیت این محصول خبردار شوید.