google-site-verification=q-GccQGuRvKWzIjXdNz08i1DO8W939MT4IFWl821da0

سدکو در 98

شرکت سدکو در سال 98 تلاش بر توسعه همگون شرکت در بخش‌های مختلف طراحی، تحلیل و توسعه کسب و کار داشته است و توانسته است در این سال قدرت تحلیل خود را افزایش داده و نرم‌افزار تحلیل اختصاصی خود را با نام تجاری SedSoft PCM توسعه دهد. همچنین با بازطراحی دستگاه داده بردار خط لوله، توانسته است گواهی ضدانفجاری ATEX را دریافت نماید و با طراحی ادوات تست عملکردی، قدم بزرگی در راستای توسعه محیط آزمایشگاهی خود بردارد. امید است که سال پیش رو، سالی پر بار برای همه و صنعت نفت و گاز ایران باشد.
بیشتر بخوانید

خودکفایی در بازرسی نیمه هوشمند خطوط

شرکت سدکو همگام با فناوری‌های روز دنیا سعی در توسعه‌ي یک ارزیاب شرایط خط لوله (PCM) داشته که قابل‌رقابت‌ با نمونه‌های خارجی موجود در بازار، مانند دستگاه ثبت داده‌های PDL محصول شرکت روزن است. در حالی که تخمین محل دقیق داده‌های متناظر در دستگاه‌های ثبت داده‌ای مانند PDL تنها در صورتی امکان‌پذیر است که سرعت پیگ‌رانی مشخص و ثابت باشد، شرکت سدکو با توسعه‌ي چرخ‌ ادومتر برای دستگاه PCM امکان تعیین محل دقیق داده‌ها را فراهم می‌کند. از این رو ادعا می‌شود که PCM قابل‌رقابت با نمونه‌های خارجی مانند PDL بوده و از بعضی جهات حتی کارایی بهتری دارد.
بیشتر بخوانید

شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی حوزه صنعت نفت، حمایت می‌شوند

گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های صنعت نفت، با همکاری صندوق  نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و وزارت نفت برگزار شد. 570 شرکت دانش‌بنیان و استارتاپی در این گردهمایی حضور دارند. در این گردهمایی 890 نیاز فناورانه شناسایی شده در صنعت نفت در قالب 40 نشست بررسی می‌شود. رویدادهایی مانند این گردهمایی، می‌تواند در بلندمدت به هم‌رسانی عرضه و تقاضا در حوزه صنعت نفت کمک کند. حمایت از فعالیت شرکت‌های فعال و توان شرکت‌های دانش‌بنیان، مهم و ضروری است. چراکه توانمندی این شرکت‌ها می‌تواند برای اقتصاد کشور در شرایط تحریم راهگشا باشد.
بیشتر بخوانید

بهره‌برداری با اطمینان، با گواهی ضدانفجاری ATEX

گواهی ضدانفجاری ATEX، برای دستگاه های قابل انفجار در فضاهای انفجاری، صادر می شود. این گواهی با توجه به تست های انفجاری و بررسی نقشه های ساخت، صادر می شود که در نهایت بهره بردار را نسبت به منفجر نشدن دستگاه در محیط های انفجاری مطمئن می سازد. شرکت سدکو دستگاه های خود را با توجه به استانداردهای موردقبول ATEX طراحی می کند. اگر بهره بردار تمایل به خرید دستگاه مطابق با گواهی ATEX داشته باشد، سدکو نسبت به دریافت گواهی اقدام نموده و طی 3-5 ماه گواهی ATEX صادر شده را به بهره بردار تحویل می دهد. دریافت گواهی ATEX، بسیار به صرفه تر و کم هزینه تر از هزینه های آتی دستگاه بدون گواهی aTEX می باشد.
بیشتر بخوانید

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات ایران: ساخت پیگ هوشمند توسط متخصصان و سازندگان داخلی در دستور کار قرار گرفته است.

مهندس عرب یارمحمدی، مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در نشست خبری برگزار شده در تاریخ 15 بهمن 1398، به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران داخلی پرداخت. از مهم‌ترین موضوعاتی که در این نشست به آن اشاره شد، روند رو به توسعه بومی‌سازی ادوات و تجهیزات موردنیاز خطوط لوله و کاهش وابستگی کشور به شرکت‌های خارجی که عمدتا روسی می‌باشند، بوده‌است. طبق گفته …
بیشتر بخوانید

بلاگ پارس سدکو

بلاگ پارس سدکو، تلاش بر ارائه دانش تخصصی روز در حوزه بازرسی خطوط انتقال نفت و گاز دارد و همواره این موضوع را رسالت خود دانسته و در این عرصه قدم خواهدبرداشت. محور اصلی مطالب این بلاگ، بررسی و معرفی قابلیت‌ها و توانایی‌های ابزار و استانداردهای بازرسی درون خطوط لوله می‌باشد. امید است تا بتوانیم قدمی هرچند کوچک برای افزایش دانش فنی در سطح کشور برداشته و با گسترش دانش فنی، کشور عزیزمان را به خودکفایی برسانیم.